Trikk "nina target"

Trikk  “nina target” ehk koer puudutab oma ninaga sinu peopesa. Hoian kätt koera peaga samal kõrgusel ning ootan, et ta tuleks minu avatud peopesa ise uudistama ehk puutuks seda ninaga. Selle peale kohe kiidan ja premeerin maiusega teisest käest. Vajadusel liigun eemale muudan käe jälle atraktiivsemaks ning ootan, et tuleks ise nina vastu kätt panema. Iga kord kui peopesa koera poole suunan ütlen ka vihjesõna, nt. Nina/Puutu, millega tahan hakata antud käitumist seostama.
Kui koer ei tule üldse ninaga peopesa puutuma, siis vajadusel väike viineritükk kahe näpu vahele ning suunate lahtise peopesa koera poole ja ootate, et ta tuleks ise! Ninaga seda puudutama -> kohe markeerin häälkiitusega ja premeerin teisest käest ning ei lase tal seda maiusetükki ära süüa mis näpuvahel peidus. 
Tasapisi hakkan muutma käe asukohta, et näha, kas koer mõtleb kaasa ja suudab käe asukoha muutmisest olenemata ka tulla ja puudutada kätt ninaga.

Play Video

Sõna "Siia" harjutamine ja olulisus!

Koera SIIA sõnale reageerimise õpetamist saab harjutada ka pika rihma otsas. Poodides müüakse 8m pikki riidest treeningrihmasid, millega on seda hea teha või osta poest kergemat nööri ning kinnitusots ja harjutada sellega. Te saate lasta koera pikemalt liikuma ja harjutada SIIA sõna kasutamist ja arusaama koeral. Kui koer ei reageeri või ei tule, siis ei ole tal vähemalt võimalik ka eest ära joosta ega teid ignoreerida ja te ei õõnesta oma käsklusi niimoodi teda taga ajades. Miks kasutada just nöörist rihma on see, et see siiski jätab koerale sellise vaba rihmastamata mulje ning rihm ei ole pingestatud olekus, kuna flexi rihm liigub ise edasi-tagasi sisse ja on kogu aeg pingestatud olekus ja koer tunneb seda ning koeral tekibki seos et liikumine toimub pingestatud olekus, kui tavaline rihm võib lihtsalt vabalt maas olla. 

Antud harjutuse eesmärk ongi saada koer endale reageerima ja tulema teie juurde ka kaugemalt ja vabatahtlikult, ilma rihmaga provotseerimata või sikutamata. See, et koer ei saa ära joosta ja teil on võimalik tema juurde minna ja ta kätte saada aitab kaasa sellele, et ei teki selliseid olukordi, kus ajate koera taga ja koera jaoks tundub see näiteks lõbus mäng või, et see muutubki tema jaoks normaalseks, et ei peagi kohe omaniku juurde minema. Peab küll ja just selle treeningrihmaga saategi seda mõtet temale paremini selgeks tegema hakata, kuna koer ei saa teha endale sobivamat valikut vaid te suunate teda tegema valiku nii, et ta reageeriks pigem teile, kuid seda läbi positiivse kinnistamise, premeerimedes teda kohe ohtralt kas maiuse või mänguga, kui ta teeb õige otsuse ning valib teid ja tuleb kohe kutsumise peale teie juurde.

Play Video

Trikk "Kaheksa" läbi jalgade

Meelitage koer maiusega liikuma teie jalgade vahel nii, et tema liikumisest moodustub kujund 8. Liikumine algab teie eest (koer seisab näoga teie poole), kahe jala vahelt suunaga eest tahapoole. Maiusega käed on alati alguses selja taga (jala taga) ning sealt meelitage koer liikuma edasi eestpoolt läbi jalgade kõige pealt ühe jala ümbert ja siis teise jala ümbert.
Kui koerale on liikumine juba selge, siis hakata vähendama maiuse andmist ja ka kätega kaasa aitamist, lisada harjutusele vihjesõna (nt. Läbi, Kaheksa) et koer hakkaks aru saama, et see sõna tähendab seda tegevust/liikumist läbi jalgade. 

Ja jälgige et koer liiguks teie jalge lähedal, mitte ei teeks suuri kaari jalast eemal. Saate sellele kaasa aidata hoides ise oma käsi jalgadele lähemal samal ajal kui koera liikuma meelitate.

Play Video

Pappkastiga tutvumine

Tutvusime pappkastiga ehk siis sinna sisse ronimisega ning seal sees erinevate materjalidega tutvumisega.
Tihti ei tule me selle pealegi, et mõne koera jaoks võib esialgu papist karpi sisse ronimine tunduda skeptilise tegevusena, mida nad pisut pelgavad. Et taas kord avardada koera silmaringi ning anda talle järjest uusi huvitavaid kogemusi ning tutvumisi uute materjalide/tasapindadega tulekski talle tutvustada igasuguseid erinevaid asju, objekte, et tema üldistusvõime järjest suureneks ja kohanemine tulevikus uutes olukordades tuleks võimalikult stressivabalt ning kiiresti.

Play Video

VIDEOLOENGUD

Nime ja siia sõnade vahe

 • Selleks, et saada koera tähelepanu kasuta vaid tema Nime!
 • Selleks, et saada koera enda juurde tulema kasuta vihjesõna “Siia”
 • Ära kasuta kogu aeg koos Nimi + Siia! Siis koer arvabki, et tema nimi on nt. Muki Siia!
 • Kui kutsun koera vihjesõnaga “Siia” enda juurde, siis proovi ta alati saada ka enda juurde tulema! ja premeeri
 • Nime- reaktsiooni ja tähelepanu saamiseks
 • Siia- tule minu juurde!
 • NB! Kui kutsun koera enda juurde, siis oota ka ära reaalselt see hetk kui koer jõuab sinuni ja kiida teda alati!
Play Video

üksi koju jäämine

 • 4. elukuust koer vaimselt seal maal, et suudab üksi kodus olla tunde või rohkem järjest
 • Vajalik harjutada koera üksi olemisega jao kaupa, et ei tekiks üksindusängi!
 • al- 4. elukuust hakkan harjutama, et koer magab teises toas, kui on soov, et ta magaks sinust eraldi
 • Millal tean, et kutsikas on valmis üksi koju jääma?- kui kutsikas läheb ise sinust eemale magama (nt. esikusse, teisse tuppa) siis on ta valmis jääma üksi koju. Üksi koju on ta valmis jääma nii kauaks, kuni ta seal sinust eemal magab (võib olla esimesed korrad 30min, 1tund)
 • Koerad ei tee pahandust üksi kodus olles mitte meelega ja igavusest, vaid sellepärast, et nad ei ole valmis veel nii kaua üksinda kodus olema ning see on nende moodus maandada stressi ja leida endale tegevust.

Taaskohtumine, külalised

 • Kutsikat tervitan kohe koju jõudes- kükitan, nii et jääksin koeraga samale tasandile (võtan ära soovi hüpata)
 • Ei kummardu üle kutsika!
 • Hoian kaelarihmast, kontrollin olukorda, et koer ei saaks hüpata ning siis rõõmustame koos
 • Hääle mõju tervituse juures!
 • Külaliste koolitamine
 • Vajadusel eraldan koera, et külalised saaksid rahulikult riided ära võtta ja siseneda
 • Lasen koeral nuusutada, külalised ei tohiks käituda ülevoolavalt ja eufooriliselt! Vajadusel hoian koera enda juures, rihmast kinni ja premeerin, et koeral tekiks seos- külalised tulevad, mina ootan rahulikult omaniku juures.
Play Video

harjuta kodus!

 •  

Lõbusat harjutamist!
Sinu Koertekool Lemmik