Kaitse lemmiku käppasid saabastega

Kaitse lemmiku käppasid saabastega

Kui eelmises postituses rääkisime talvisest käpahooldusest käpavaha kasutades, siis siin võtame luubi alla teise levinud ja tõhusa viisi koera käppade kaitsmiseks talvel – saapad.

Saabaste suurim pluss on, et need ei paku kaitset üksnes soola, vaid ka näiteks teravate kruusakivikeste eest. Samuti on neist abi, kui lumele tekib peale jääkoorik, mis kipub koerte käppasid lõhkuma, või kui lume all on peidus muud ohud, mis haiget teevad. Näiteks kujutavad endast varjatud ohtu lume alla peitunud klaasikillud, mida on niigi tänavatel keeruline märgata. Saapad on head abilised ka suvel, kui päike asfaldi liiga kuumaks kütab. Boonuseks on seegi, et pärast iga jalutuskäiku ei ole vaja poriseid käppasid pesta.

Saabaste peamine puudus on aga, et õige variandi leidmine võib olla keeruline, eriti kuna need ei ole just kõige odavamad asjad, mida katsetamiseks kuhjade viisi koju varuda. Ühtlasi on paljudel koertel esi- ja tagakäpad erineva suurusega, mis muudab õige suuruse valimise keeruliseks (paljusid saapaid müüaksegi seetõttu kahekaupa), rääkimata siis veel küsimusest, et kas need üldse jalas püsivad – mis sobib ühele, ei pruugi sobida teisele.

Suuremgi küsimus on, et kas koer nendega käia saab või üldse käima soostub. Ja kui koer saabastega edasi liikumast keeldub, siis kas on põhjus selles, et need tunduvad jala otsas imelikud ja võõrad või selles, et need ka päriselt hõõruvad ja on näiteks vales suuruses.

Igal juhul oleks oluline meeles pidada üht. Koer, kes esimest korda õpib saabastega ringi paterdama, on paljudele kahtlemata naljakas vaatepilt. Sinu koer aga tänab sind kindlasti, kui jääd ise nii rahulikuks kui võimalik ja aitad ka temal uue olukorraga harjuda. Ehkki on koeri, kelle saab ära ehtida nagu jõulupuu ja kes ei tee selle peale teist nägugi, on jalavarjud enamiku koerte jaoks siiski uus ja veider asi ning kui omanik veel selle üle naerab, süvendab see veelgi enam tunnet, et tegemist on millegi väga imeliku ja ärevust tekitavaga.

Iga omanik teab ise, kas tema koerale sobib pigem see, kui uusi asju tutvustatakse järkjärgult või on mõistlikum kohe nö pea ees vette hüpata.

Mango lugu: Meie valisime neist teise variandi, tõmbasime talle lihtsalt saapad jalga ja suundusime väikesele jalutuskäigule. Algus oli koera jaoks mõistagi üsna veider ja esimesed 10 minutit ei teadnud ta, kuhu suunas sikutada, kuid hea maiuse, lahke sõna ja tuttavate harjutuste tegemisega möödus ärevus peagi ning järgmisel jalutuskäigul rahunes sõbrake juba palju kiiremini.
Kolmandat korda saabastega välja minnes ei pannud ta neid enam praktiliselt tähelegi.
Mango valikuks osutus Non-Stop Dogweari Protector Bootie, mis on pehme tallaga ja meenutab pigem kummist sokke, kuna tagasiside põhjal harjuvad koerad nende käimisega kiiremini. Linna jalutuskäikude ajal ja ka pargis hullates on need siiani ilusti jalas püsinud,  kuid metsas paksu lume sees joostes õnnestus koeral üsna kiirelt kõigist neljast vabaneda.

 

 

 

Suusi lugu: Kõigepealt panime ainult esikäppadele ja läksime õue mängima, koer sai aru, et tal palju parem ja soojem. Kõigi neljaga õppis ära ühe päevaga. Ilma papudeta ta pole nõus liikuma ja kui mõni jalast peaks tulema, siis ootab kuniks tagasi panen, senikaua hüppab 3-jalaga.
Suusi valikuks osutus Rukka Step shoes, mida on lihtne jalga panna, koerale mugavad, ei sega jooksmist, krõpsuga saab ümber jala pingutada ja ei ole veel paksu lume sees ära kadunud! Win!

 

 

Flicka lugu: Alguses tutvustasin papusid toas paarikaupa (kas esijalad või tagajalad). Iga sammu eest koos papudega kiitsin. Seda tegin siis paar päeva umbes 5 minutit. Kui oli näha, et koer oli juba enesekindlam, siis lisasin ka natuke mängu. Kogu kiitus ja mäng lõi papudega positiivse seose ja kui see oli saavutatud läksime õue. Ka õue minnes kiitsin ilusti kõndimise eest edasi kuigi õue minnes unustati papud kiirelt. Kui kahe papuga oli koer harjunud lisasin ka teise paari ning tegin läbi sama protsessi. Sheltie harjus jalanõudega enamasti kiirelt ning erilisi probleeme ei ole. Oleme paar korda papu paksu lumme kaotanud, kuid kiirelt ka leidnud.
Flicka valikuks osutus: Rukka Proff Boots, mis hoiavad käpad soojas, tald on kummist ning ei libise, lisaks sobituvad käpale hästi.

 

 

KUIDAS MÕÕTA KOERA KÄPPASI? ÕPETUS SIIN

LEMMIKU NIPP:
*kasuta lisaks sokke, käpad on veel rohkem soojas ning papu püsib veel paremini jalas.
*kasuta wetwrapi, kui papu nt hõõrub või vaja lisa veekindlust.